search

Kuidas valmistuda vannitoa planeerimiseks ?


Vannitoa remondi puhul on kõige tähtsam etapp ettevalmistus, mis garanteerib et kõik saab tehtud õiges järjekorras ja korralikult, sest vannitoa ehitamine või renoveerimine ei ole kõige odavam. Vähesest planeerimisest tulenevad ümberkorraldused võivad kalliks maksma minna. Ka saunad vajavad põhjalikku läbimõtlemist.

Kindlasti tuleb üle vaadata tehnilised võimalused – vee- ja kanalisatsiooniühendused, ventilatsioon ja elektrivarustus ning vastavalt sellele kavandada otstarbekas ruumiplaneerimine.  Alles seejärel saab hakata mõtlema vannitoa stiili ja kunstilise kujunduse peale.

Vannitoa disainimine valikuvõimalused on väga laiad, kuna moes on erinevad tekstuurid ning omavahel kombineeritakse mitmeid materjale – siledaid ja karedaid, läikivaid, matte ja reljeefseid pindu. Seega võib lasta fantaasial lennata ning teostada ka kõige julgemaid unistusi.  Mõned näited siin.

Üldiselt on plaatimistööd koos ettevalmistusega vannitoa renoveerimise juures kõige ajakulukamad, kuid sellest hoolimata tasub plaate panna nii põrandale kui seintele. Nii seina- kui põrandaplaatide ostmisel tuleb arvesse võtta ka väikest varu: plaate võib olla vaja poolitada, mistõttu neid kulub ruutmeetriarvestusest veidi rohkem. Mõeldes plaadi hinnale siis tuleb ka arvestada, et kui raha vähem võib mõned kuivemad seinad niiskuskindla värviga lihtsalt ära värvida.

mõelda tasuks ka sellele, et ruum ise saab väga palju niiskust ning kõik mida ruumis kasutada võiks olla siiski niiskuskindel, vastasel juhul võib ilusa viimistluse kiirelt rikkuda niiskuskahjustused. Ülioluline on valida kõik detailid alustades segust kuni värvini veekindlad. Enne plaatimistööd on oluline hüdroisolatsioon teostada, mis on paks (üldjuhul sinine) kört mis kivistub kummiks.

Mõtle ka praktilisele poolele kui sisustad.

Eelkõige tuleb vannitoamööbli planeerimisel lähtuda olemasolevast pinnast ja selle potentsiaalsest asukohast vannitoas. Kui vannitoas on piisavalt ruumi ja ärapaigutamist vajab palju asju, siis tasub kaaluda kõrget põranda- või seinakappi. Näiteks jääb tihti kasutamata ära pesumasinapealne sein, kuhu sobib ideaalselt seinakapp või mõned riiulid.
Vannitoa planeerimisel tuleks alustada ruumi võimaluste ja oma vajaduste läbi mõtlemisest:

Mõelda asjadele mis tõesti on olulised.
Kas vanni asemel saab hakkama ka duššiga?
On bideed vajalik ?
Kas ja kuhu tuleb pesumasin?
Kas vannitoas saab olema põrandaküte ja kas selle kütmiseks on vajalikud boilerid.

Järgi seda, et pesemiskoha vahele jääks vähemalt 60cm vahet, et niiskus ei kahjustaks mööblit., eriti tundlik on saepuruplaadist valmistatud odavam mööbel.

Kuna alustame ja lõpetame oma päeva enamasti vannitoapeegli ees, siis tuleks sinna kindlasti lisada eraldi valgustus. Peegli läheduses on kindlasti mugav kui seal oleks pistikuid, et kasutada fööni või muid elektrilisi abimehi.

Kindlasti mitte ei pea kraanikauss olema valge nagu enamustes ühiskäimlates, valida võib vabalt klaasi, marmor, betooni, värvilise keraamika ning puidu vahel. Enamus inimesi mõtleb väga oma ökoloogilisele jalajäljele ning kasutab väga veesäästlikke kraane. Näiteks kasutatakse vannitubades üha rohkem vett säästvaid valamu- ja dušikabiinid. Samuti kasutatakse vannitoa valgustamisel spetsiaalseid niiskuskindlaid ja energiasäästlikke valgusteid.

Enne omal käel remonditegemise (eriti plaatimistööde ja põrandakütte paigaldamise) alustamist soovitame kindlasti küsida nõu mõne spetsialisti käest, ehituspoest või uurida erialast kirjandust.

close
search

Hi, guest!

settings

menu