search

Aitame teie vannituba uuendada lihtsalt ja kiirelt


Vannitoa renoveerimine on kindlasti tänapäeval võimalus enda elamisse tuua värskust ning kaasaegsust. Saadaval on väga mitmekülgseid ja huvitavaid tooteid, millega oma vannituba sisustada. Aina enam tuleb müügile tooteid, kus klassikaline kujundus on asendunud julgemate vormidega, tavapärase voolujoonelisuse asemel kasutatakse ebakorrapäraseid pindu ja ka värvitoonidest kasutatakse erksaid ja kontrastseid toone.Taolist mitmekülgsust ja innovaatilisust võib kohata näiteks vannide või segistite valikul, kuid näiteks ka vannitoavalamud võtavad aina uusi ja huvitavaid vorme, mis on niihästi mõeldud praktiliseks kasutuseks kui ka vannitoa ehteks. See aga ei pea ilmtingimata tähendama, et kõik vanaaegne ja klassikaline tuleks otsekohe välja vahetada kõige kaasaegsemate mudelite vastu. Oh ei! Palju kohtab poodides just klassikalisi viktoriaanlikust ajastust inspireeritud suursuguseid tooteid, mis on kokku sobitatud  tänapäevaste trendidega, kuid loovad vannitoas ometi mitmesaja aasta taguse kuningliku atmosfääri oma hiilguses ja säras.

Väikesed ruumid

Võib juhtuda, et olete ilusa komplekti välja valinud, kuid ei ole päris kindel, kas seda endale vannituppa i´paigutada saate. Ruumipuudus on kõige suurem probleem reeglina kortermajades, kus vannitoa pindala võib jääda 4 -6 m² ulatusse. Kuigi selline vannituba on väike, ei tähenda see, et peaks loobuma vannist, vannitoamööblist ja muust vajalikust. Näiteks võib leida, kus vannitoavalamu on paigaldatud  vanni kohale, mis jätab rohkem ruumi muude vajalike elementide jaoks ja samal ajal on võimalik nautida lõõgastavat vanni. Üks asi, mis hoiab ruumi kokku, on seinale paigaldatav WC-pott. Seinapoti paigaldamine peaks olema planeeritud samuti kogu remondi algusesse, kuna töö tuleb ära teha  enne seina plaatimist. Kõigepealt on vaja paigaldada seinasisene WC-raam ning alles seejärel täidetakse ning plaaditakse sein ja ühendatakse seinapott. Lisaks ruumi kokkuhoiule võimaldab  seinapott ka palju hügieenilisema keskkonna ja vajab vähem hooldamist võrreldes tavalise WC-potiga.

Vann või dušš?

Võib juhtuda, et soovite hoopis paigaldada dušinurka, kuid teil on juba ees vann. Mida siis teha? Kas uus dušiala mahub vannituppa või tuleb sellest mõttest üldse loobuda? Kui vanni asemel soovitakse pigem dušinurka, siis ka siin on väga erinevaid võimalusi väikses vannitoas lisapinna tekitamiseks. Näiteks saab paigaldada duši alasse duširenni (vastavalt eelistustele kas seina äärde või keskele), mis vee mugavalt kanalisatsiooni suunab ja selle tulemusel jääb ülejäänud vannitoa põrand kuivaks. Dušialused on suured ja võtavad samuti enda alla palju ruumi, mistõttu on duširenn  just sobiv valik väikestesse vannitubadesse.

Materjalid

Lisaks mööbli valimisele, tuleb enne vannitoa ümberehitamist läbi mõelda ka kõik materjalid, mida soovitakse kasutada. Kas soovite plaatida kogu seina või ainult osa seinast, kas valida läikivad või hoopis matid toonid, kas seinaplaadid peaksid olema pigem suured või sobivad ka väiksed. Kui on plaan värskendada terve vannitoa sein ning lisaks ka põrand, siis on materjali kohapealt valik tohutult  lai ja fantaasiaks jätkub maad rohkelt. Kindlasti peaks arvestama sellega, et põrandale valitaks matid plaadid, mis on oma olemuselt ja libisemisvastased ning seetõttu turvalisemad, seinale sobivad seevastu aga ka läikivad plaadid, mis lisavad stiilsust.

Sobiva värvi  ja mustri valikul võiks pigem mõelda julgelt ja väljapoole raame ning klassikalisi lahendusi, sest vannituba võiks olla midagi muud kui igav ja kahvatu. Olgugi, et  tänapäeval on moes pigem pastelsed ja heledamad toonid, ei tähenda see seda, et te ei tohiks kasutada julgeid värve ning lisada kontrasti. Aina populaarsemaks on saanud skandinaavia stiilis musta ja valge kasutamine ja seda nii seina- ja põrandaplaatide puhul kui ka sanitaarkeraamika valimisel.

 

 

close
search

Hi, guest!

settings

menu