search

Kuidas on mõistlik 2017 aastal kodu kütta


Refereeritud kyte.ee lehelt

Kõik me teame kuidas vanasti koopas keset koobast lõke tehti ja siis ilusti selle ümber sooja saamiseks istuti. Loomulikult oli see üks paras raiskamine kuid oskused ja võimalused olid kahjuks just sellised nagu nad olid. Tänapäeva tehnoloogia on õnneks arenenud edasi ja enam ei pea kütma ilma soojaks vaid on tekkinud ka palju effektiivsemaid mooduseid kodu või ka äripinna küttelahenduste jaoks. Vaatame mõnda neist lähemalt.

Esmalt maasoojuspumbad.

Küsisime Tallinnas küttelahenduste müüja kyte.ee esindajalt milliseid maasoojuspumpasid nemad soovitavad ja miks.

Maasoojuspump NIBE

Soojuspump F1145 on mitmekülgne täiusliku juhtautomaatikaga toode, mis on kohandatav enamikele küttesüsteemidele. Soojuspumpa toodetakse seitset erinevat mudelit, küttevõimsusega alates 5 kW kuni 17 kW. Tänu kõrgeffektiivsele kompressorile, automaatselt reguleeritava kiirusega tsirkulatsioonipumpadele ja hästi dimensioneeritud külmasüsteemile on soojuspumbal F1145 kõrge kasutegur. Külmakandja sisenemistemperatuuri 0 °C ja soojuskandja väljumistemperatuuri 35 °C korral saavutatakse soojusteguri (COP) väärtuseks 5,0 (tsirkulatsioonipumbad välja arvatud). Soojuspumpa on võimalik ühendada madalatemperatuuriliste küttesüsteemide, nt radiaator-, konvektor- või põrandaküttesüsteemiga.

Maasoojuspump NIBE F1245 on täiuslik soojuspump eramajade või ridamajade kütmiseks. NIBE tootab F1245 seerias viite maasoojuspumba mudelit, küttevõimsusega alates 5 kW — 12 kW. Maasoojuspumba NIBE F1245 komplekti kuulub 180 liitrine roostevabast terasest tarbeveeboiler, millel on kahekordne kest ja soojuskadu vähendav polüuretaanvahust soojusisolatsioon. Lisakütte vajadusel lülitub automaatselt sisse soojuspumpa integreeritud 9 kW (kui 1 faasiline, siis 7kW) elektriküttekeha.

NIBE F1255 on uus tõhus maasoojuspump, mis on varustatud inverterkompressori ja automaatselt seadistuva kiirusega tsirkulatsioonipumpadega. Maasoojuspump seadistub automaatselt vastavalt maja küttevajadusele. Alati õige võimsusega töötamine tagab võimalikult väikesed ekspluatatsioonikulud. Maasoojuspump NIBE F1255 sobib nii väikeste kui ka suuremate majade kütmiseks. Maasoojuspumpa on integreeritud roostevabast terasest hästi isoleeritud soojaveeboiler. Soojuspumba NIBE F1255 saab ühendada erinevate küttesüsteemidega, nt radiaator-, konvektor- või põrandaküttesüsteemiga. Samuti on ühendusvalmidus paljude lisaseadmetega, nt soojaveeboiler, passiiv- ja aktiivjahutus, väljatõmbeõhumoodul, bassein.

Saadaval kaks mudelit:
– F1155-6 (1,5 – 6 kW)
– F1255-16 (4 – 16 kW)

Järgmises artiklis vaatame lähemalt juba õhksoojuspumpasid

close
search

Hi, guest!

settings

menu