search

Kuidas teha kasvuhoone valik ?


Hea kasvuhoone puhul oled investeeringuga rahul ka aastate pärast.

Peaks lihtsalt korraks mõtlema, mida kasuhoone kasvatama hakkab ja kui suures mahus, sealt on võimalik suurus välja mõelda.

Kuidas võiks kasvuhoonesse suhtuda, kas meelas kirg või tüütu ja nüri tegevus aias juures ? Ilmselt see ütleb kõik kui suur saab olema inimese rahapaigutus kasvuhoonesse. Suurem investeering tasub ennast perspektiivis ja igapäevases kasutusmugavuses kindlasti ära. Kvaliteetne kasvuhoone on aia ehteks, mitte ainult praktiliseks kohaks.

Kasvuhoone ostmine on otsus pikaks ajaks. Isegi auto ei pea nii kaua vastu kui hea kasvuhoone. Tehes õige otsuse olete teie rahul ja ka järgnevad põlvkonnad.

Kuidas teha vahet materjalidel ?

Alumiiniumraam on kerge ja kestab väga-väga kaua, erinevalt rauast, mis roostetab aastatega läbi. Kasvumaja võiks olla alumiinimust ja akendeks ei soovita klaasi vaid polükarbonaat.

 

Kõigile võib meenuda vanaema juures olev klaasist kasvumaja kuid ajad on edasi liikunud ning klaasi odavus peegeldub ka selles, et seda on lihtne purustada, vajab rohkem hoolt ning pole taimedele mõeldes kõige parem.

Isegi hind ei mängi varsti rolli sest hinnavahe plastiga väheneb koguaeg. Parem on ka läbipaistvus ning klassikaline välimus – paljudele meeldib, et kasvuhoone on just harjumuspäraselt klaasist.

Polükarbonaat on taimede seisukohast parim: hajutab valgust, laseb läbi taimedele vajaliku spektriosa ja hoiab hästi sooja. Viimane on eriti oluline öökülmade puhul. Polükarbonaat ei purune kergelt, on pikaealine, kaalult kerge ja lihtne hooldada.

Polükarbonaadi paksus võiks olla alates 6 kuni 8mm. Kuigi väga väikestel kasvuhoonetel kasutatakse ka 4mm paksust katet, peaks suurematel mudelitel alla 8mm paksust katet vältima, kuna suurem lumi võib selle sisse vajutada. Polükarbomaadi negatiivseks pooleks ongi selle hind.

Kuidas valida endale sobiv suurus?

Kindlasti tuleks arvestada varuga. Iga kirglikul kasvuhoone pidaja teab, et kasvuhoone ei jää tühjaks vaid alati jääb pigem ruumi puudu. Kahju on sellest, kui valik tehtud ja siis avastatakse, et ikka liiga kitsas.

Hobiaednikule oleks optimaalne suurus 10-14m2. Kõik vajalik, tomatid, kurgid, paprikad ja maitsetaimed oleksid vajaduse katteks olemas. Ei saaks väita, et selline suurus jääks  kellelegi kättesamatuks.

 

Kuidas eristada head kasvuhoonet halvast?

Kasutusmugavus peaks olema maksimum. Tunned et tegid õige otsuse ja oled investeeringuga rahul ka aastate pärast. Halvema kasvumaja puhul oled ilmselt rõõmus vaid kassas kui vähe maksma pidid, kuid ülejäänud aja mõtled kui vale valiku olid teinud.

Hea kasvuhoone on seest avar ja väljast viisakas, konstruktsioon on tugeva profiiliga ja jäik ning kannatab ära nii raske lume, tormituuled kui katusele ronimise. Kvaliteetsel majal liiguvad katuseluugid ning uksed sujuvalt ning murevabalt, odavamal kipuvad need loperdama ning lihtsalt siinidelt maha jooksma. Hea kasvuhoone on disainitud ergonoomiliselt nii, et teda on mugav kasutada.

Nagu ikka harjub inimene kõige heaga kiirelt ära kui kõik mis on halb ikka närib meie hinge, nii võib uue kasvuhoone kvaliteet kiirelt ununeda.

Millised lisad soovitate kasvuhoonesse kindlasti muretseda? Elu muudab lihtsaks elektrilised katuseluugid, nii ei pea 2 korda päevas turnima ega küünitama lae all. Kaasaegsed majakesed kasutavad niiskuseandureid ja kastavad maja siis kui selleks vajadus on. Kõik need lisad muudavad kasvuhoone kui limusiiniks, mida on tõesti mugav omada. Rikked automaatikaga on harvanähtav, nii tasub jätta tüütud tegevused masinate hooleks.

Riiulid võimaldavad õhuruumi ära kasutada nagu suurlinnades pilvelõhkujad, töölaud on super pottide ning tööriistade paigutamiseks. Kohavalikul tuleks lähtuda vaid päikesest, et see ei oleks kuidagi puudega piiratud. Hea suund oleks põhja-lõuna suunaline, siis saaks taimed maksimaalse valguse päeva jooksul. Suured puud üldjuhul tekitavad palju prahti ning võidavad lasta alla kuivanud oksi tuulega mis kõik muutub kasvuhoonele ohtlikuks.

close
search

Hi, guest!

settings

menu