search

Kuidas teha välibassein


Basseini valmides kehtib komme, et peremees ei lõika linti läbi, vaid külalised viskavad ta vette.

Et välibasseini ehitada, selleks peab olema tahtmine, kopsakas rahakott ja paraja suurusega vaba plats elumaja lähedal. Eestis on tavaks ikka valida päikeseline koht, suurus sõltub nõudlusest ja kasutajate arvust. Optimaalne bassein on mõõdus 4×8 meetrit. Selline läheb maksma 6000 euro ümber. Alla selle ajavad asja ära ka minibasseinid Eestis olevad välibasseinid on pigem rikkamapoolsetel inimestel. Kas puit või betoon? Töö algab alati augu kaevamisest. Süvendi suurus sõltub sellest, kui sügavat basseini soovitakse, kas meetrist või veelgi sügavamat. Selline kekmine sügavus on 1,50m kus vett on 1.40 jagu, siis ei hüppa suure jooga põhja ega pole ka lastel uppumise ohtu. Inimestel on basseinide suhtes mitmesuguseid hirme.Betoonist basseiniseinad võib aga jää mõraseks paisutada.

Eelarvamuslikult peetakse betoonivalu puidust vastupidavamaks, sest nõukogude ajal tähistas betoon tugevust ja võimsust. Betoonil on omad puudused puidu ees. Puitkarkass on paindlikum ja tänapäeval saab puitu niiviisi töödelda, et mingisugust mädanemisohtu karta ei ole. Näiteks põhjanaabritel on tehtud PVC-materjalidest välibasseine juba kümneid aastaid ja need peavad väga hästi vastu. Sisetingimustel on siiski parem kasutada betoonist basseini mis plaaditud. Puiduga on lood sellised, et see paigaldatakse täpse sügavusega valmis kaevatud auku. Töös ei ole midagi keerukat, projekt valmib tüüpprojekti järgi. Standardprojekte leidub 10-12 ja nende seast valida on soodsam kui tellida eriprojekt. Projekti valmimisel on mõistlik järgida põhjanaabrite tehnoloogiaid ja töötehnikaid. Karkassi valmimisel kaetakse basseini põhi liivaga. Sinna juurde tuleb põhjamatt, mis hoiab ära tulevikus vajumise. Siis 0,55-1,5millimeetrise läbimõõduga PVC-kate, mille hind sõltub läbimõõdust.

Esmapilgul võib see kile tunduda õhuke kuid seda proovile pannes selgub, et PVC on väga vastupidav väljaarvatud teravatele esemetele. Siis juba võib lasta basseini vett, nii palju, et raskus hakkaks PVC katet rõhuma ning PVC saab korralikult ära kinnitada ning ääred ära kinnitada, 15 sentimeetrist veest piisab. Nüüd paigaldatakse ja ühendatakse vee välja- ja tagasivoolutorud ning lisatakse filtersüsteemid. Filtersüsteemide hinnaga tuleb ka arvestada kuna need algavad 1500 eurost. PVC puhul võib ka erinevaid värve tellida, näiteks punast, rohelist, põhivärviks on siiski sinine. Soovi korral saab paigaldada soojendusseadme, mis pikendab basseini kasutamise aega ja laseb koguni aasta ringi õues kümblemas käia. Suvel lülitavad paljud soojendusseadme välja, et raha kokku hoida.
Parima basseini leiad www.basseinipood.ee

close
search

Hi, guest!

settings

menu