search

Mida peaks teadma keskkütte paigaldamisest?


Enne keskküttesüsteemi paigaldamist oma koju, peaksite üle vaatama materjalid, mida kasutatakse soojustamiseks ning sooja tekitamiseks. Kui olete valinud korralikust materjalidt tooted, mis on ka kena disainiga, siis võite kindel olla, et jääte lõpptulemusega rahule. Milliseid materjale siis aga peaks kasutama?

Radiaatorid

Esmalt tuleks üle vaadata ja läbi mõelda radiaatorid. Tuleb arvestada sellega, et alumiinium hajutab sooja ning see võimaldab radiaatorite kontrollimist ja kasutamist, kui toad või ruumid on inimeste poolt kasutuses. Alumiinium on kerge ning seetõttu on sellest materjalist tooteid lihtne ja kiire paigaldada. Nad on samuti ka ökonoomsed, sest alumiinium soojeneb kiiresti ning ka jahtub sama kiirelt. Seetõttu on alumiiniumist süsteemid, millele on lisatud inhibiitorid, suurte kasutuseelistega.

Malm on materjalina sobivaim vanematele hoonetele ning süsteemidele. Siiski tuleb arvestada, et malmist radiaatorid vajavad üles soojenemiseks oluliselt rohkem aega. Tuleb ka jälgida, et malmist radiaatoritele paigaldatud taimerid oleksid ettevaatlikkusega seadistatud, et vaadata, kas nad mitte enne üle ei kuumene. Hea on see, et malmist radikad püsivad oluliselt kauem soojematena, kui alumiiniumist radikad. Ka terast võib kasutada radiaatorite materjalina ning see jääb oma omadustelt kuhugi alumiiniumi ja malmi vahepeale.  Teras võimaldab disaineritel kujunada radiaatorid mis iganes kuju ja suurusega ning seetõttu on moodsad radiaatorid just tehtud terasest. Roostevaba teras on sobivaim kasutamiseks veega toimivates süsteemised, sest see ei roosteta ning püsib kaua terve, töökindla ning ilusana.

Suurema osa keskküttekateldest on tänapäeval disainitud hoolega, et nad oleksid ohutud ning ei tekiks plahvatusohtu, kui neid pidevalt ei kasutata. Bolierid ehitatakse vee taseme jälgimisseadmetega ning kütusepumba reguleerijatega, mis kontrollib automaatika abil surveklappide liikumist ning vähendab võimalikku ülepinge tekkimist. Järgitakse kindlaid standardeid, mis tagavad masinate ideaalse töökindluse ka ekstreemsemates oludes. Selleks, et parandada ohutust, soovitatakse pakettboilereid, sest need on tehases komplektsena valmistatud ning tulevad täiskomplektina, mida on lihtne paigaldada ning millega tekib reeglina vähem probleeme, kui nendega, mis tuleb ise kokku panna. Kõik täiskomplektsed boiletid vajavad vaid elektrisüsteemiga ühendamist ning ongi paigaldatud.

Kondenseeruvad keskkütteboilerid on efektiivsemad, kui vanemad mudelis. Kondenseeruvad keskkütteboilerid on varustatud lisa soojusvahetiga, et tagada kuumade heitgaaside energiakadu oleks kasutatud selleks, et eelsoojendada vett boilerisüsteemis. Paljud majapidamised on tänapäeval varustatud just nimelt seda tüüpi boileritega. Selleks, et suurendada efektiivusust, tuleks valida tuntud firma poolt toodetud seadmed ning ka paigaldus. Enne, kui hakkate ühendust võtma teenusepakkujaga, et paigaldada keskküttesüsteemi, tuleb teil välja valida süsteem ise. Valik peab olema teie vajadustele sobiv ning te ei tohiks end lasta mõjutada teenusepakkuja soovidest ning tahtmistest. Esmalt uurige veidi infot enda sõprade ning naabrite käest. See hoiab kokku nii teie aega kui ka raha, sest saate infot selle kohta, mis on ühe süsteemi head ja vead. Keskküttesüsteemid on head seetõttu, et need töötavad automaatselt ning teie ise peate seetõttu vähem kulutama aega ja raha kütteõlide peale, mis teevad aga investeeringu märkimisväärselt kiiresti tasuvaks.

 

Küsige enda käest ka seda, kas te tahate kohest või salvestatud sooja vett, kõrgsurve sooja vett? Mõelge läbi ka, kuhu te saaksite süsteemi paigaldada ning missuguseid kontrollmehhanisme vajate. Lisaks uurige ka süsteemise efektiivsuse ja turvalisuse kohta. Keskküttesüsteemid on sobivaks lahenduseks kodus kasutamiseks ka selle suhtelise turvalisuse pärast ning ka kütuse ökonoomse kasutamise tõttu. Mida kaasaegsem tehnoloogia, seda paremad tulemused.

 

close
search

Hi, guest!

settings

menu