search

Milline peaks üks mõnus ja mugav kodu olema?


Meie kliimavöötmes on võimalik valida erinevate kütteliikide vahel. Nii mõndagi energiaallikat ei ole meil veel võetud kasutamisele või kasutatakse vähe. Võib öelda, et traditsioonilisi energialiike kasutatakse ebaökonoomselt. Küttematerjaliks saab kasutada erinevaid puite (brikett, halu), elekter, gaas, kütteõli, päikeseenergia ja maaküte. Milline neist sobiks kõige paremini ja ökonoomsemalt just sinule ? See on juba kõigi enda otsustada kui mugavat lahendust soovib, paljuski mängib rolli finants, sest kõik mugav maksab. Soojuse saamisel on suur roll kodu soojustusel ning soojuspidavusel, vältides soojakadu väliskeskonnale ning maja tuulutusele.
Hoones on alles siis tõeline kodutunne kui see annab perele meeldiva keskkonna. katlamajad

Kodu on koht, kus puhatakse tööväsimust välja ja rahuldatakse nii ihu- kui hingevajadusi. Kodus tunneb end perekond privaatselt ja turvaliselt. Suur roll sellel kas oled järgmine hommik vormis ja väljapuhanud on meie kodul, kõik vajame aega iseendaga ning tahame end tunda vabalt. Ka puhkepäevadel, nautides perekeskset koosolemist ja ka siis, kui väljas tormab, sajab vihma või tuiskab lumi, tagab kõike seda hästi ja nutikalt ehitatud küttesüsteem.

Milline küttesüsteem sobib mulle? Tasub kaaluda Pellet katelt ?
Kõige muu saja ja tuhande vajaliku asja seas on esmalttähtsad soojad ja puhta õhuga eluruumid. Ei ole just hubane, kui õues on külm ja  kõle ning kodus on ka külm ja konditsioneer ei toimi.

Kaasaegseks teeb kodu see kui kõikides tubades on ühtlaselt soe temperatuur. Tõsi, maja süda on küttesüsteemi soojusallikas. Millist energiakandjat seal kasutada, on väga tähtis. Kas energiakandjat põletatakse lokaalses katlamajas, või tehakse seda kuskil kaugemal keskkatlamajas ning soojus tuleb tuppa trasside kaudu, on asja üks külg. Oluline on aga see kui lihtne on küttesüsteemi kasutamine ja kui palju kulub energiale Ressursi. Siinkohal on õige aeg välja öelda eluliselt ning ka majanduslikult tähtis tõde: “rikas pole see, kes palju ja kallilt ostab, vaid see, kes vähe kulutab”.

Kuidas otsida endale sobilik küttelahendus.küttekotid

Kodu ehitusel tõuseb alati küsimuseks küttesüsteem, vahet ei ole kas tegu on renoveerimistöö või uue kodu ehitamisel. Soovitav on selleks hankida võimalikult palju informatsiooni erinevatest allikatest. Õige valiku tegemisel tuleks abi otsida võimalikult professionaalsetest allikatest. Suur infokogus tuleb lahti mõtestada. Alati tasuks erapooletute isikute poole pöörduda kellel ei ole oma kasu mängus. Tehtud valiku korral tuleb kindlalt olla veendunud, et hiljem ei tuleks kahetseda ja ümberehitamisele uusi kulutusi teha. Siinkohal soovitus: liigne kokkuhoid maksab hiljem mitmekordselt kätte. Töövõtuks tuleks võtta pakkumisi mitmetelt küttesüsteeme ehitavatelt firmadelt. Vaata tähelepanelikult üle mida sa mingi raha eest saad, pööra tähelepanu lõpphindadele mitte materjalide või seadmete tükihinnale. Et hinnas konkurenti trumbata pannakse pakkumisse väga tihti odavaid ja halva kvaliteediga asju.
kraanol
Seega erilist tähelebanu tulebki pöörata seadmete ja materjalide kvaliteedile ning otstarbekusele ja küttesüsteemi skeemile (projektile). Sellepärast on tellijal, kes ei pruugi olla ka asjatundja, väga raske õiget valikut teha ja sageli minnaksegi hinna odavuse õnge.
Pelletikatlad leiad siit.

close
search

Hi, guest!

settings

menu