search

Millised võiks olla ootused päikeseenergialt teenida?


Päikeseelektrijaamad on juba Eestis alustanud elektri tootmisega. Loe kuidas sina sellest kasu saaksid!

 

Aastal 2008 oleks elektrienergiaks vajaminev investeering saadud tagasi 50-60aasta pärast, siis täna on võimalik see juba 15aastaga tagasi teenida, enam ei see väita, et tegu oleks kalli kulutusega. Arvestades, et päikesepaneelide eluiga on 30 aastat ja enam ning hoolduse lihtsuses, on see tehnoloogia osutumas sobivaimaks taastuvenergialahendustest elektrienergia tootmise viisiks Eesti kliimas.

Investeeringu omakapital on 100% ning pole sisse arvestatud elektrihinna tõusu, kui hind tõuseb siis investeering saab veelgi kiiremini tasutud. Kuna hinnad tõusevad alati ja elukvaliteet kallineb siis taastuvenergia on kindel viis elukulusi madalal hoida.

Võrku ühendatud lahenduskäigu puhul ei ole vajadust akude järele energia salvestamiseks. Kogu energia liigub tagasi võrku ning võrgust puudujääv energia ostetakse teenusepakkuja käest automaatselt tagasi. Kõik käib nagu kellavärk ning ise midagi ümber ei ole vaja käsitsi lülitada. Ilmselt kõige kulukam asi kodu juures on soe vesi, mille lahenduseks on päikesepaneelidega boilerid.
raamistikuga paneelid

Head päikesepaneelid on toodetud Saksamaal, kus kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehta, kõik päikesepaneelid on eelnevalt läbinud tootekontrolli. Võimalus on koostada komplektid monokristall, polükristall või amorfse räni paneelide baasil.

Seadmetele ja päikesepaneelidele on olemas tehasegarantii viis aastat.

Paneelide hooldus

Hooldada on lihtne, piisab vaid korra aastas neid pestes, see muudab nad palju paremaks kui tuulegeneraatorid, võib ka öelda, et nende puhastus sõltub sinu tahtmisest, keskkonnast ja määrdumisastest näiteks linnu väljaheide.. Hoia ka silm peal inverterseadme tööl ning viska pilk peale jahutusradiaatoritele, näiteks võib seal olla puulehti mis ei jahuta enam piisavalt hästi. Ka päikesekollektor vajab aegajalist puhastamist.
Tõesti mujal maailmas on võimalik saada ka toetust seadmete ostul kuid mitte Eestis. Võimalus on saada toetust erinevatelt fondidelt seadmete soetamiseks.

Paigalduslahendustena on võimalused järgnevad: viilkatusele, lamekatusele, fassaadile, fassaadina või avamaale.
Alusraamistiku puhul on kasutusel Schüco tehaselahendused

.

Eramajade puhul on kõik lihtne, seadmed on väiksed ja neid on võimalik panna majast väljapoole kui ka sissepoole, seade vajab vaid kaablit mis ühendadakse elektrivõrku.
Võimalik on koostada nii 1 faasilisi kui ka 3 faasilisi lahendusi, suurlahenduste puhul kuni 20kV.uuemad paneelid

Meie nägemus on, et massilisemalt hakkab Eestis levima võrku ühendatud lahenduskäikude osakaal, kus PV paneelidest saadav energia muudetakse inverterseadme abil võrgukõlbulikuks elektrienergiaks. Kindlasti kulutatakse saadav elekter ära enda elamises ning lisaks makstakse inimestele veel toetusi kes on panustanud rohelisemasse tulevikku.
Võrgulahenduse jaoks sobilikud seadmed on olemas, mis vastavad kehtivale võrgustandardile ja mikrogeneraatorite standardile.

Kui hooldus valmis siis võib jälle tunda rõõmu rohelisest energiast m  ille jaoks pole tehtud loodusele kahju ega õõnestatud Eestimaad põlevkivide tarbeks.eramaja paneelid

close
search

Hi, guest!

settings

menu