search

Väärikas pehme mööbel peab vastu kaua.


Mis on disainmööbli ja tavalise kontorimööbli erinevus?

Peamine on kvaliteet. Kvaliteet on kogu meeskonna hoiak tootmise igapäevases tegevuses. Toomises võib olla palju inimesi kuid kõigetähtsam on see, et igal töömehel on oma etteantud ülesanne mille eest ta vastutav on.

Pehme mööbel ostmisel peab esmalt tähelepanu pöörama kanga omadustele. Kui üldkasutatavatesse ruumidesse sobib kergelt ja märjalt puhastatav kattematerjal, nt kunstnahast materjalid, siis pehmet mööblit koju ostes on kõige olulisem kriteerium mugavus.

Kanga koostis ? Kas 100 puuvillane või puuvillase ja sünteetilise materjali segu. Vältida 100% sünteetilist kangast. See on küll odav, aga probleemiks saab staatiline elekter, mis soodustab tolmu kogunemist mööblile.

Osa mikroplüüsi puhul (100 sünteetikat) on oht, et istmete õmblused kipuvad välja venima ning venitavad riide katki. Lahendus sellele on vähemalt 60% puuvillane alusriie.

Kanga puhastatavus ? Kauplusest tasub küsida, kas kanga pind on töödeldud spetsiaalse mustust tõrjuva materjaliga (nn teflon-töötlus).

Puhastus võiks käia lihtsalt niiske lapi või õrnade kemikaalidega. Esemed mis ei kannata märgpuhastust ei ole kõige otstarbekamad rohke kasutusega tuppa.

Elastsus. Reklaamivälimus kaob kiirelt kui materjalid saavad venitust tunda, materjal hakkab lihtsalt kotti kiskuma nagu väsinud autoiste.

Pulstunud mööbel. Ka siinkohal on ilmselt parimatest variantidest sünteetiline puuvillane katteriide kooslus. Villane riie hakkab kiiresti oma ilusat pehmet väljanägemist kaotama kui peale tekivad topid. Ka gobelään võib olenevalt kanga koest muutuda topiliseks. Kui gobelääni puhul on soovitud välja tuua reljeefset pinda siis seda saavutatakse sissepõimitud pikkade niidikestega. Sellised villased padjamaalingud ja kattetekid muutuvad kiirelt koldeaks. Hõõrduvust on võimalik mõõta Martindale ühiku järgi mis võiks olla vähemalt kakskümmend tuhat. Probleemide ärahoidmiseks peaks iga toode olema varustatud kattematerjali kasutus- ja hooldusjuhendiga ning teabega kanga põhiomaduste kohta. Pehmet mööblit ostes peaks ostja vaatama kohe ka mööblieseme alla. Kvaliteetne toode on kaetud põhjariidega ning mööblieseme sisemusest ei tohi paista ükski riidega katmata karkassielement.

Kui esemetel on mõni lisafunktsioon siis tasub selle liikumise libedust ning jõurakenduse vahekorda hinnata kriitilise pilguga. Mõnel diivanil või voodil on olemas ka voodipesu jaoks panipaik millele samuti hea pilk peale visata. Kogemus on näidanud, et viimistlemata panipaigad võivad kiirelt põhja alt visata. Istme puhul tuleb jälgida, kas see on sikk-sakk-vedrude, istmevöödega või hoopiski plaatalusel. mõnusam variant on sikksakk vedrudega mööbel. Jällegi viimane lihv ütleb mööblivalmistaja puhul rohkem, sest see on asi

esiku diivanmida koheselt märgatakse, kas ikka kõik õmbluspisted on ühepikkused ja kui sirgelt nad jooksevad. Piste auguvahe võiks olla tubli neli mm. Kindlasti vältida esemeid millel on näha klambripüssi jälgi ning kusagilt juba hargnevaid otsi. Vältimaks põrandate kraapimist, peavad mööblijalgade all olema tallavildid. Jällegi ettevõtte kes tahab pakkuda parimat on kindlasti juba sellistele asjadele mõelnud. Nagu ikka, kvaliteet nõuab ekstra raha, kuid arvatavasti selle ekstra raha eest ostate ka ekstra aastaid oma mööblile juurde.

close
search

Hi, guest!

settings

menu